1. Indeks
  2. Moduły
  3. Radiowy moduł roletowy RF ROL-1p

Radiowy moduł roletowy RF ROL-1p

Dane techniczne

Napięcie zasilania modułu
230V AC

Zużycie energii*
<0,8W

Zasięg
– ponad 300m w budynkach
– ponad 1km w otwartym terenie

Liczba wyjść sterowania
1

Dane techniczne cd.

Obciążalność wyjścia
6A

Maksymalne napięcie przełączane
230C AC

Liczba wejść
2

Wymiary

Szerokość
47 mm

Wysokość
47 mm

Grubość
21 mm

* – Podana wartość, jest wartością prądu spoczynkowego, czyli bez wysterowanych przekaźników sterujących.

Charakterystyka ogólna

Moduł RF-ROL-2p jest składnikiem systemu Ampio Smart Home. Posiada dwa wyjścia przekaźnikowe służące do sterowania jedną roletą, bramą czy innym napędem oraz dwa wejścia. Komunikuje się bezprzewodowo za pośrednictwem interfejsu LoRa z urządzeniem MSERV-3s.

Moduł jest przeznaczony do montażu w standardowej puszcze elektrycznej.

Poza złączem śrubowym, moduł wyposażony jest w diodę sygnalizującą stan pracy oraz przycisk parowania, umieszczony na dnie otworu w górnej części obudowy.

Urządzenia RF zasilane są bezpośrednio z sieci 230V. Wejścia wyzwalane są przed podanie na nie fazy zasilania (L). Wyjścia przekaźników podają na złącza śrubowe fazę, podłączoną do urządzenia. Poza przewodem fazowym należy podłączyć również przewód neutralny (N), niezbędny do poprawnego zasilenia urządzenia.

Nowe urządzenia skonfigurowane mają wewnętrzne zależności pomiędzy własnymi wejściami a wyjściami. Jedno wejście uruchamia napęd w kierunku zamykania (zwiera przekaźnik zamykania, np. rolety), drugie zaś w kierunku otwierania. Zmianę lub wyłączenie tej asocjacji można wykonać używając aplikacji “Smart Home Manager”(IP).

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii LoRa, urządzenie posiada bardzo duży zasięg działania. W terenie zamkniętym oraz w budynkach przekracza on 300m ( możliwe jest uzyskanie znacznie większego zasięgu). W terenie niezabudowanym zasięg może znacznie przekraczać 1km.

UWAGA: Nie zalecamy stosowania więcej niż 8 bezprzewodowych modułów LoRa na 1 moduł MSERV. Zainstalowanie większej ilości modułów może skutkować nadmiernym obciążeniem sieci bezprzewodowej i niewłaściwym funkcjonowaniem systemu.

Przykładowe zastosowanie

  • Sterowanie roletą bez sterownika, zasilaną z 230V AC
  • Sterowanie bramą bez sterownika, zasilaną z 230VAC
  • Sterowanie dowolnymi napędami o dwukierunkowym ruchu I sterowanymi na zasadzie standardowych napędów roletowych o napięciu zasilania 230VAC, których pobór prądu nie przekracza 6A

Montaż

Sterowanie modułem odbywa się bezprzewodowo za pośrednictwem interfejsu LoRa. Interfejs montowany jest opcjonalnie w urządzeniu MSERV-3s. Sposób jego montażu opisany jest w odpowiednim poradniku.

Programowanie

Parowanie i wstępną konfigurację wykonuje się używając aplikacji “Smart Home Manager” (IP). Po sparowaniu urządzenia I odpowiednim ustawieniu poza konfiguracją z poziomu Smart Home Managera, istnieje również możliwość konfiguracji sprzętu za pomocą aplikacji “Smart Home Konfigurator” (CAN).

Dokładny opis procedury konfiguracji modułów bezprzewodowych jest zamieszczony w odrębnym dokumencie na temat programowania serwera MSERV-3s.

Wymiary modułu

Wymiary podane są w mm.

Kliknij, aby powiększyć i otworzyć w nowej zakładce.

Schemat podłączenia

Kliknij, aby powiększyć i otworzyć w nowej zakładce.
Numer dokumentuWersjaData opublikowania
PO-301.111 sierpień 2021

Powiązane artykuły