1. Indeks
  2. Moduły
  3. Moduł zdalnego zarządzania systemem MultiRoom-1s

Moduł zdalnego zarządzania systemem MultiRoom-1s

Dane techniczne

Napięcie zasilania modułu
12V DC

Pobór prądu
300 mA

Wejścia max. 24V
14

Wyjścia przekaźnikowe
10

Wyjścia maksymalne napięcie
250V AC

Wyjścia pobór prądu
10 A

Wyjścia OC
4

Wyjścia OC maksymalne napięcie
40V DC

Dane techniczne cd.

Wyjścia OC pobór prądu
8 A

USB
tak

Redundancja zasilania
tak

Sterowanie MLED (OWA)
tak

1-Wire DS18B20
tak

Złącze komunikacji RS232
tak

Sterowanie ogrzewaniem
tak

Wymiary

Szerokość
158 mm
8 pól/modułów w rozdzielnicy

Wysokość
65 mm

Grubość
90 mm

Charakterystyka ogólna

Moduł MultiRoom-1s jest urządzeniem dedykowanym do rozwiązań hotelowych. Jest rozwiązaniem tańszym niż moduł MSERV-4s, a także daje gościom hotelowym możliwość zdalnego sterowania systemem przez aplikację natywną dla tabletu czy smartfona opartych na systemach Android lub iOS. Wymagane jest jedynie zastosowanie jednego modułu MSERV-4s na całe piętro, a w poszczególnych pokojach – modułu MultiRoom-1s.

Kontrola temperatury w każdym pomieszczeniu, zdalne sterowanie urządzeniami bądź zaawansowanym oświetleniem, to jedynie kilka z wielu funkcji z których możemy korzystać dzięki modułowi MultiRoom-1s.
Urządzenie daje też wiele możliwości integracyjnych poprzez technologię IP.

Moduł jest wyposażony w 10 wyjść przekaźnikowych z odseparowanymi stykami, dzięki czemu możemy załączać urządzenia o różnych wartościach napięcia zasilającego.
Wyjścia są w postaci parametryzowanej, czyli można je ustawić w tryb wyjścia przekaźnikowego lub w funkcję sterowania roletami.

Urządzenie posiada czternaście wejść, co pozwala np. podłączyć klasyczne włączniki lub inne urządzenia z wyjściami bezpotencjałowymi. Ponadto pierwsze 8 wejść (IN1-IN8) skonstruowano tak by można było wykorzystać je jako wejścia pomiaru napięcia w zakresie 0-24V.

Do modułu MSERV-4s można dołączyć do 6 czujników temperatury firmy Dallas DS18B20 (wejście 1-Wire). Wyniki pomiarów temperatury możemy wykorzystać w dowolny sposób, do wykonywania określonych operacji, np. włączania/wyłączania pomp, zaworów, oświetlenia po prezentowanie na włącznikach dotykowych z wyświetlaczami lub też jako pomiar do
sterowania strefami grzewczymi.

Wyjścia typu „open-collector” (OC1-OC4) pozwalają np. na regulację jasności popularnych reflektorów LED, halogenowych lub pasków oświetlenia RGB.

Urządzenie posiada na obudowie 15 kontrolek sygnalizujących stany wyjść przekaźnikowych i OC oraz status linii CAN-Bus.

W celu zwiększenia niezawodności systemu SmartHome, wyposażyliśmy moduł MultiRoom-1s w złącze redundancji zasilania (VIN1, VIN2), do którego można podłączyć dwa zasilacze do zasilania magistrali. Urządzenie zostało wyposażone także w złącze komunikacji RS232 które
umożliwia integrację z wieloma urządzeniami zewnętrznych producentów wyposażonych w złącze RS232 np. rzutnikami, telewizorami. W wersji podstawowej interface posiada funkcjonalność sterowania jednokierunkowego tak jak podstawowe oprogramowanie dla MCON323 03 UNI-ONEWAY.

Złącze MLED (OWA) udostępnia funkcjonalność modułu MLED. Tak jak w przypadku tego urządzenia umożliwia na podłączenie do 16 reflektorów LED firmy Ampio lub przez konwertery źródła światła innych producentów. Magistrala pozwala na sterowanie każdym punktem niezależnie.

Moduł MultiRoom-1s posiada również funkcjonalności MRT, czyli możliwość sterowanie ogrzewaniem z uwzględnieniem czasu i harmonogramu. W podstawowej wersji oprogramowania jest to sterownik 1 strefowy z możliwością rozbudowy do 32 stref. Urządzenie rozgłasza czas rzeczywisty w sieci CAN.

Montaż

Moduł przewidziany jest do montażu w rozdzielni elektrycznej. Urządzenie zajmuje szerokość 9 modułów DIN. Sugerujemy montaż po prawej stronie rozdzielni, gdyż należy przewidzieć miejsce na kabel UTP, który podłączany jest z prawej strony obudowy.

Do obudowy powinny być doprowadzone następujące przewody:

  • przewody dla transmisji CAN systemu Ampio SmartHome
  • opcjonalnie – przewody sterujące wejściami modułu
  • opcjonalnie – przewody sterujące wyjściami modułu

Programowanie

Programowanie modułu odbywa się za pomocą specjalnego programatora dostępnego dla autoryzowanych instalatorów oraz programu SmartHome CAN konfigurator. Dzięki niemu możemy skonfigurować, w jaki sposób moduł ma reagować na wejścia oraz sygnały z magistrali CAN.

Wymiary modułu

Wymiary podane są w mm.

Kliknij, aby powiększyć i otworzyć w nowej zakładce.

Schemat podłączenia

Kliknij, aby powiększyć i otworzyć w nowej zakładce.
Numer dokumentuWersjaData opublikowania
PO-581.016 czerwiec 2021

Powiązane artykuły