1. Indeks
  2. Moduły
  3. Moduł zdalnego zarządzania systemem MSERV-4s

Moduł zdalnego zarządzania systemem MSERV-4s

Dane techniczne

Napięcie zasilania modułu
11-16V AC

Pobór prądu
300 mA

Wejścia (max. 24V)
14

Wyjścia przekaźnikowe
10

Wyjścia maks. napięcie
250V AC

Wyjścia maks. obciążenie
10A

Wyjścia OC
4

Dane techniczne c.d.

Wyjścia OC maks. napięcie
40V DC

Wyjścia OC maks. obciążenie
8A

USB
tak

Redundancja zasilania
tak

Sterowanie MLED
do 16 lamp

Złącze 1-Wire
do 6 czujników

Złącze komunikacji RS232
tak

Sterowanie ogrzewaniem
do 32 stref

Wymiary

Szerokość
160 mm
9 pól/modułów w rozdzielnicy

Wysokość
65 mm

Grubość
90 mm

Charakterystyka ogólna

Moduł MSERV-4s to kolejna wersja bramki IP systemu Ampio SmartHome. W stosunku do wersji 3s urządzenie zostało wzbogacone o wiele nowych funkcjonalności. Urządzenie pozwala na zdalnego sterowania systemem przez aplikację natywną dla tabletu czy smartfona opartych na systemach Android lub iOS.

Moduł jest wyposażony w 10 wyjść przekaźnikowych z odseparowanymi stykami, dzięki czemu możemy załączać urządzenia o różnych wartościach napięcia zasilającego.

Wyjścia są w postaci parametryzowanej, czyli można je ustawić w tryb wyjścia przekaźnikowego lub w funkcję sterowania roletami.

Urządzenie posiada czternaście wejść, co pozwala np. podłączyć klasyczne łączniki lub inne urządzenia z wyjściami bezpotencjałowymi. Ponadto pierwsze 8 wejść (IN1-IN8) skonstruowano tak, by można było wykorzystać je jako wejścia pomiaru napięcia w zakresie 0-24V.

Do modułu MSERV-4s można dołączyć do 6 czujników temperatury firmy Dallas DS18B20 (wejście 1-Wire). Wyniki pomiarów temperatury możemy wykorzystać w dowolny sposób, do wykonywania określonych operacji, np. włączania/wyłączania pomp, zaworów, oświetlenia po prezentowanie na włącznikach dotykowych z wyświetlaczami lub też jako pomiar do
sterowania strefami grzewczymi.

Wyjścia typu „open-collector” (OC1-OC4) pozwalają np. na regulację jasności popularnych reflektorów LED, halogenowych lub pasków oświetlenia RGB.

Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz OLED umieszczony na froncie obudowy oraz jedno pole dotykowe. Dzięki temu można sprawdzić podstawowe parametry działania całego systemu czy też samego urządzenia MSERV, np. jego adres IP.

Ponadto urządzenie posiada na obudowie 15 kontrolek sygnalizujących stany wyjść przekaźnikowych i OC oraz status linii CAN-Bus.

W celu zwiększenia niezawodności systemu SmartHome wyposażyliśmy moduł MSERV-4s w złącze redundancji zasilania (VIN1, VIN2), do którego można podłączyć dwa zasilacze do zasilania magistrali.

Nowa wersja modułu MSERV została wyposażona także w złącze komunikacji RS232, które umożliwia integrację z wieloma urządzeniami zewnętrznych producentów wyposażonych w złącze RS232 np. rzutnikami, telewizorami. W wersji podstawowej interfejs posiada funkcjonalność sterowania jednokierunkowego tak jak podstawowe oprogramowanie dla MCON232 03 UNI-ONEWAY.

Złącze MLED (OWA) udostępnia funkcjonalność modułu MLED. Tak jak w przypadku tego urządzenia, umożliwia na podłączenie do 16 reflektorów LED firmy Ampio lub przez konwertery źródła światła innych producentów.

Magistrala pozwala na sterowanie każdym punktem niezależnie.

Moduł MSERV-4s posiada również funkcjonalności MRT, czyli możliwość sterowanie ogrzewaniem z uwzględnieniem czasu i harmonogramu.

W podstawowej wersji oprogramowania jest to sterownik 1 strefowy, z możliwością rozbudowy do 32 stref. Urządzenie rozgłasza czas rzeczywisty w sieci CAN.

Przykładowe zastosowanie

Kontrola temperatury w każdym pomieszczeniu, zdalne sterowanie urządzeniami bądź zaawansowanym oświetleniem, to jedynie kilka z wielu funkcji z których możemy korzystać dzięki modułowi MSERV-4s. Urządzenie daje też wiele możliwości integracyjnych poprzez technologię IP.

Montaż

Moduł przewidziany jest do montażu w rozdzielni elektrycznej. Urządzenie zajmuje szerokość 9 modułów DIN. Sugerujemy montaż po prawej stronie rozdzielni, gdyż należy przewidzieć miejsce na kabel UTP, który podłączany jest z prawej strony obudowy.

Do obudowy powinny być doprowadzone następujące przewody:

  • przewody dla transmisji CAN systemu Ampio SmartHome
  • UTP Ethernet (skrętka) dla podłączenia modułu do internetu
  • *opcjonalnie – przewody sterujące wejściami modułu
  • *opcjonalnie – przewody sterujące wyjściami modułu

Wymiary modułu

Wymiary podane są w mm.

Kliknij, aby powiększyć i otworzyć w nowej zakładce.

Schemat podłączenia

Kliknij, aby powiększyć i otworzyć w nowej zakładce.
Numer dokumentuWersjaData opublikowania
PO-391.013 kwiecień 2021

Powiązane artykuły