1. Indeks
  2. Moduły
  3. Moduł zdalnego zarządzania systemem MSERV-3s

Moduł zdalnego zarządzania systemem MSERV-3s

Dane techniczne

Napięcie zasilania modułu
11-16V DC

Pobór prądu
300 mA

Wejścia
8

Dane techniczne cd.

Wyjścia
8

Złącze 1-Wire
tak, do 6 czujników

Sterowanie bezprzewodowe
tak

Wymiary

Szerokość
138,5 mm
8 modułów/pól w rozdzielnicy

Wysokość
62,5 mm

Grubość
117 mm

Charakterystyka ogólna

Moduł MSERV-3s zdalnego sterowania systemem SmartHome daje nam możliwość kontroli całego systemu inteligentnego domu z wykorzystaniem tabletu z łączem internetowym bądź za pomocą smartfona. Dostępna jest dedykowana aplikacja pod system iOS oraz Android.

Moduł jest wyposażony w 8 wyjść przekaźnikowych z odseparowanymi stykami, dzięki czemu możemy załączać urządzenia o różnych wartościach napięcia zasilającego.

Osiem wejść modułu reaguje na podanie napięcia (od 2 do 30V DC) i pozwala na sterowanie np. wbudowanymi przekaźnikami. Dodatkowo umożliwiają także pomiar napięcia w zakresie 0-24V. Ponadto, wgranie najnowszego obrazu karty umożliwia korzystnie z Node-Red.

Do modułu MSERV-3s można dołączyć do 6 czujników temperatury firmy Dallas DS18B20 (wejście 1-Wire). Wyniki pomiarów temperatury możemy wykorzystać w dowolny sposób, do wykonywania określonych operacji, np. włączania/wyłączania pomp, zaworów, oświetlenia po prezentowanie na włącznikach dotykowych z wyświetlaczami.

Nowa wersja modułu serwera posiada możliwość sterowania bezprzewodowymi modułami Ampio Smart Home (np. RF PR-2p) dzięki zastosowaniu nadajnika LoRa.

Funkcja zdalnego dostępu wymaga podłączenia do panelu kabla UTP z dostępem do internetu. Wewnętrzna sieć lokalna powinna być wcześniej odpowiednio skonfigurowana, aby
serwer mógł uzyskać swój adres IP.

Przykładowe zastosowanie

Kontrola temperatury w każdym pomieszczeniu, zdalne sterowanie urządzeniami bądź zaawansowanym oświetleniem, to jedynie kilka z wielu funkcji z których możemy korzystać dzięki modułowi MSERV-3s.

Montaż

Moduł przewidziany jest do montażu w rozdzielni elektrycznej. Urządzenie zajmuje szerokość 8 modułów DIN. Sugerujemy montaż po prawej stronie rozdzielni, gdyż należy przewidzieć miejsce na kabel UTP, który podłączany jest z prawej strony obudowy.

Do obudowy powinny być doprowadzone następujące przewody:

  • przewody dla transmisji CAN systemu Ampio Smart Home
  • UTP Ethernet dla podłączenia panelu do internetu
  • *opcjonalnie – przewody sterujące wejściami modułu
  • *opcjonalnie – przewody sterujące wyjściami modułu

Wymiary modułu

Wymiary podane są w mm.

Kliknij, aby powiększyć i otworzyć w nowej zakładce.

Schemat podłączenia

Kliknij, aby powiększyć i otworzyć w nowej zakładce.
Numer dokumentuWersjaData opublikowania
PO-631.024 sierpień 2021

Powiązane artykuły