1. Indeks
  2. Moduły
  3. Moduł włącznika dotykowego MDOT-M4 ALU/M4+ ALU

Moduł włącznika dotykowego MDOT-M4 ALU/M4+ ALU

Dane techniczne

Napięcie zasilania modułu
11-16V DC

Pobór prądu średni
30 mA

Maksymalny pobór prądu
100mA

Liczba pól sensorowych
6

Wymiary

Szerokość
90 mm

Wysokość
90 mm

Głębokość (razem z PCB)
23 mm

Charakterystyka ogólna

Panel dotykowy MDOT-M4ALU jest elementem systemu Ampio Smart Home.

Przykładowe funkcjonalności urządzenia:

  • załączanie dowolnych urządzeń / oświetlenia podłączonych do systemu inteligentnego domu
  • informowanie o stanie urządzenia / oświetlenia (załączone / wyłączone)
  • za pomocą wyświetlacza LCD wyświetlanie dane z czujników tj. nazwa RDS stacji radiowej, czas oraz inne dane z modułów inteligentnego domu

Urządzenie komunikuje się z systemem poprzez magistralę CAN.

Do zasilania wymagane jest napięcie stałe z zakresu 11-16 V.

Wyświetlacz LCD panelu, w odróżnieniu do standardowych paneli posiada przewijane ekrany. Urządzenie występuje w dwóch wariantach- pierwszy oznaczony jako MDOT-M4 ALU, który posiada dwa przewijane ekrany oraz drugi MDOT-M4+ ALU z dziesięcioma ekranami.

Ekrany posiadają dwa wiersze które służą do prezentacji danych z systemu. Mogą to być wartości temperatury, godzina, data, informacje z RDS, czy też inne wartości pomiarowe lub wysterowania urządzeń lub też pochodzące z internetu, jak np: kurs walut. Pierwszy wiersz mniejszy mieści do 11 znaków tekstu, drugi większy mieszczący do 6 znaków

Włącznik dotykowy wyposażony jest w 6 pól sensorowych, dwa z nich (środkowe) służą do przełączania poszczególnych ekranów, a pozostałe mogą zostać dowolnie zaprogramowane. Funkcjonalność pól jest indywidualna dla wszystkich ekranów. W przypadku wersji M4+ ALU możliwe jest skonfigurowanie 40 pól. Możliwa jest także zmiana działania pola w zależności od długości przytrzymania go przez użytkownika.

Jasność oraz kolor podświetlenia przycisków można regulować za pomocą programu konfiguracyjnego wedle życzenia użytkownika tak, aby nie oślepiały w czasie nocy. Panel posiada czujnik zbliżenia, dzięki któremu, gdy przed panelem nie znajduje się żaden obiekt, natężenie światła utrzymuje się na ustawionej domyślnej wartości, a po przybliżeniu ręki rozjaśnia się do innej zdefiniowanej wartości.

Moduł jest wyposażony także w buzzer, który może informować o naciśnięciu pola sensorowego. Głośność jak i rodzaj dźwięku także może być dopasowany według potrzeb.

Urządzenie posiada złącze przeznaczone do podłączenia czujnika temperatury
Dallas 18B20. Dane z czujnika będą przesyłane do magistrali CAN i mogą być wykorzystane np. do sterowania ogrzewaniem, roletami, czy innymi elementami podłączonymi do systemu.

Montaż

W celu zamontowania włącznika stosuje się specjalną blaszkę montażową.

Szczegóły montażu i osadzania blaszki opisane są w dodatkowej instrukcji: Montaż blaszki prowadzącej panelu 2,4,6,9-polowego.

Programowanie

Programowanie modułu odbywa się za pomocą specjalnego programatora dostępnego dla autoryzowanych instalatorów oraz programu Ampio SmartHome CAN konfigurator. Dzięki niemu możemy skonfigurować w jaki sposób moduł ma reagować na wejścia oraz sygnały z magistrali CAN.

Wymiary modułu

Wymiary podane są w mm.

Kliknij, aby powiększyć i otworzyć w nowej zakładce.

Schemat podłączenia

Kliknij, aby powiększyć i otworzyć w nowej zakładce.

Numer dokumentuWersjaData opublikowania
PO-41.28 lipiec 2021

Powiązane artykuły