
Dane techniczne
Napięcie zasilania modułu
11-16V DC
Pobór prądu (średni)
30 mA
Maksymalny pobór prądu
100 mA
Liczba pól sensorowych
6
Wymiary
Szerokość
90 mm
Wysokość
90 mm
Głębokość (razem z PCB)
21 mm
Charakterystyka ogólna
Panel dotykowy MDOT-M4 jest elementem systemu Ampio Smart Home.
Przykładowe funkcjonalności urządzenia:
- załączanie dowolnych urządzeń/oświetlenia podłączonych do systemu inteligentnego domu
- informowanie o stanie urządzenia / oświetlenia (załączone / wyłączone)
- za pomocą wyświetlacza LCD wyświetlanie dane z czujników – nazwy RDS stacji radiowej, czas oraz inne dane z modułów inteligentnego domu
Urządzenie komunikuje się z systemem poprzez magistralę CAN-Bus. Do zasilania wymagane jest napięcie stałe z zakresu 11-16 V.
Wyświetlacz LCD panelu, w odróżnieniu do standardowych paneli posiada przewijane ekrany. Urządzenie występuje w dwóch wariantach- pierwszy oznaczony jako MDOT-M4, który posiada dwa przewijane ekrany oraz drugi MDOT-M4+ z dziesięcioma ekranami.
Ekrany posiadają dwa wiersze które służą do prezentacji danych z systemu. Mogą to być wartości temperatury, godzina, data, informacje z RDS, czy też inne wartości pomiarowe lub wysterowania urządzeń lub też pochodzące z internetu, jak np: kurs walut. Pierwszy wiersz mniejszy mieści do 11 znaków tekstu, drugi większy mieszczący do 6 znaków.
Włącznik dotykowy wyposażony jest w 6 pól sensorowych, dwa z nich
(środkowe) służą do przełączania poszczególnych ekranów, a pozostałe mogą zostać dowolnie zaprogramowane. Funkcjonalność pól jest indywidualna dla wszystkich ekranów. W przypadku wersji M4+ możliwe jest skonfigurowanie 40 pól. Możliwa jest także zmiana działania pola w zależności od długości przytrzymania go przez użytkownika.
Jasność oraz kolor podświetlenia przycisków można regulować za pomocą programu konfiguracyjnego wedle życzenia użytkownika tak, aby nie oślepiały w czasie nocy. Panel posiada czujnik zbliżenia, dzięki któremu, gdy przed panelem nie znajduje się żaden obiekt, natężenie światła zmienia się na ustawioną wartość, a po przybliżeniu ręki rozjaśnia się do 100%.
Moduł jest wyposażony także w buzzer, który może informować o naciśnięciu pola sensorowego. Głośność jak i rodzaj dźwięku także może być dopasowany według potrzeb.
Urządzenie posiada złącze przeznaczone do podłączenia czujnika temperatury Dallas 18B20. Dane z czujnika będą przesyłane do magistrali CAN i mogą być wykorzystane np. do sterowania ogrzewaniem, roletami, czy innymi elementami podłączonymi do systemu.
Wyświetlacz LCD z trzema niezależnymi sekcjami umożliwia przedstawienie szeregu różnych danych wedle uznania użytkownika.
Mogą to być:
- dane z czujników (np. temperatura, wilgotność, ciśnienie)
- nazwy RDS stacji radiowej z modułu amplitunera MAMP-1s
- godzina, data oraz inne dane z modułów inteligentnego domu
Montaż
W celu zamontowania włącznika stosuje się specjalną blaszkę montażową.
Programowanie
Programowanie modułu odbywa się za pomocą specjalnego programatora dostępnego dla autoryzowanych instalatorów oraz programu Ampio SmartHome CAN konfigurator. Dzięki niemu możemy skonfigurować, w jaki sposób moduł ma reagować na wejścia
oraz sygnały z magistrali CAN.
Wymiary modułu
Wymiary podane są w mm.
Schemat podłączenia
Numer dokumentu | Wersja | Data opublikowania |
PO-3 | 1.0 | 2 grudnia 2020 |