1. Indeks
  2. Moduły
  3. Moduł przekaźnikowy RF PR-2p

Moduł przekaźnikowy RF PR-2p

Dane techniczne

Napięcie zasilania modułu
230V AC

Zużycie energii*
<0,8W

Zasięg
– ponad 300m w budynkach
– ponad 1km w otwartym terenie

Liczba wyjść przekaźnikowych
2

Dane techniczne cd.

Obciążalność wyjścia (OUT1…OUT8)
6A

Maksymalne napięcie przełączane
230V

Liczba wejść modułu
2

Wymiary

Szerokość
47 mm

Wysokość
47 mm

Grubość
21 mm

* – Podana wartość, jest wartością prądu spoczynkowego, czyli bez wysterowanych przekaźników sterujących.

Charakterystyka ogólna

Moduł RF PR-2p jest składnikiem systemu Ampio Smar Home. Posiada dwa wyjścia przekaźnikowe, dwa wejścia oraz współpracuje bezprzewodowo za pomocą nadajnika LoRa z serwerem MSERV-4s. Moduł jest przystosowany do montażu w standardowej puszce elektrycznej. Poza złączem śrubowym, moduł wyposażony jest w diodę sygnalizującą stan pracy oraz przycisk parowania, umieszczony na dnie otworu w górnej części obudowy.

Sterowanie modułem odbywa się bezprzewodowo poprzez nadajnik LoRa. Komunikuje się on z serwerem Ampio Smart Home MSERV-4s. Za pomocą aplikacji Smart Home Manager, z poziomu serwera mamy możliwość dołączania kolejnych modułów bezprzewodowych oraz
programowania sposobu ich działania. Do zasilania modułu wymagane jest napięcie 230V AC.

Moduł wyposażony jest w dwa wejścia oraz dwa niezleżane wyjścia. Wejścia możemy wykorzystać, np. do podłączenie klasycznych włączników oświetlenia.

Należy zwrócić uwagę na wysokie napięcie, które pojawia się na wejściach modułu, gdyż reagują one na zwarcie do przewodu L (fazowego) tak, jak to jest w klasycznych włącznikach oświetlenia.

Domyślnie Wejście 1 zmienia stan Wyjścia 1 (analogicznie Wejście 2 i wyjście 2) jednak można to zmienić aby działało wedle życzenia użytkownika.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego modułu radiowego LoRa możemy uzyskać duże zasięgi modułu. Na terenie zamkniętym większego zasięgu). W terenie niezabudowanym zasięg przekracza znacznie ponad 1 km.

Dwa wyjścia urządzenia pozwalają na niezależne sterowanie dwoma odbiornikami. Każde wyjście (OUT1, OUT2) jest niezależnym stykiem przekaźnika i w momencie wysterowania pojawia się na nim 230V AC.

UWAGA: Nie zalecamy stosowania więcej niż 8 bezprzewodowych modułów LoRa na 1 moduł MSERV. Zainstalowanie większej ilości modułów może skutkować nadmiernym obciążeniem sieci bezprzewodowej i niewłaściwym funkcjonowaniem systemu.

Przykładowe zastosowanie

  • sterowanie oświetleniem
  • sterowania urządzeniami napędowymi
  • sterowanie dowolnymi urządzeniami o maksymalnym napięciu zasilania do 230V, których pobór prądu nie przekracza 6A

Programowanie

Programowanie modułu odbywa się pomocą aplikacji Smart Home Manager. Aplikacja umożliwia konfigurację działania modułu serwera MSERV-4s oraz dodawanie do systemu modułów bezprzewodowych. Dokładny opis procedury konfiguracji modułów bezprzewodowych jest zamieszczony w odrębnym dokumencie na temat programowania serwera MSERV-4s.

Wymiary modułu

Wymiary podane są w mm.

Kliknij, aby powiększyć i otworzyć w nowej zakładce.

Schemat podłączenia

Kliknij, aby powiększyć i otworzyć w nowej zakładce.
Numer dokumentuWersjaData opublikowania
PO-471.111 sierpień 2021

Powiązane artykuły